- 
English
 - 
en
Polish
 - 
pl

Korzyści z cohousingu dla seniorów

Świetna lokalizacja i bogata infrastruktura osiedla. Villa Zakątek położona jest w sercu Lublina, na zielonym osiedlu Piastowskim. Miejsce to łączy w sobie urok kameralności z wygodą miejskiego życia. W sąsiedztwie znajdują się liczne obiekty kulturalne, rekreacyjne i handlowe, co sprawia, że każdy dzień można spędzić aktywnie i ciekawie, nie rezygnując z potrzebnego odpoczynku.
Korzyści dla Seniora
W naszej Villi każdy dzień przynosi coś nowego, ciekawego i radosnego.
Jestem szczęśliwa, że udało się stworzyć taki obiekt w naszym Lublinie. Ośrodek jest piękny, urządzony nowocześnie, przytulnie i użytecznie.
Między ludźmi człowiek czuje się lepiej. Mobilizuje się do ruchu, mobilizuje się do uśmiechu. Ma możliwość porozmawiać i podyskutować z ludźmi. Jak mieszka się samemu nie ma nawet do kogo się uśmiechnąć.
Wspólne gotowanie czy rozmowy na spacerach – tutaj każdy moment jest pełen serdeczności.
Marzyliśmy o takiej Villi od wielu lat. Jestem szczęśliwa, że właśnie ktoś podjął taką decyzję i pomyślał o tych starszych ludziach, którzy są sprawni i nie potrzebują opieki medycznej na stałe.
Jeżeli chcesz mieć ciekawe i aktywne życie i poznać wiele nowych osób – to miejsce dla Ciebie.
Najbardziej w Villi podoba mi się personel. Widać, że nie jest to człowiek, który przyszedł do pracy, tylko taki przyjaciel, opiekun. To jest bardzo duży plus, że nawiązuje się taki bliski, serdeczny kontakt. Widać, że o to dbacie. Bardzo się cieszę i jest mi tu dobrze.
To jest Villa dla osób, które nie lubią być same. Tutaj nie ma miejsca na monotonię i smutki.
To miejsce ludzi w podobnym wieku, tu każdy może być sobą i będzie zrozumiany.
Cieszę się, że mogę poznawać tu nowe osoby. Tworzy się tu niesamowita społeczność, która jest dla siebie wzajemnie wsparciem.
W Villi Zakątek mam więcej rozmów, niż przez ostatnie lata. Znowu czuję się potrzebna
W obiekcie znajduje się sala fitness, na której są organizowane zajęcia. Lubię korzystać z niej również w wolnej chwili. Od kiedy zamieszkałem w Villi na nowo polubiłem aktywne życie.
Nasz młody personel bardzo angażuje nas, aby próbować nowych rzeczy – ja na przykład dopiero tutaj, po 80-tce, zaczęłam ćwiczyć jogę i sprawia mi to wiele radości.
wyposażone i umeblowane apartamenty, z własną łazienką i kuchnią
wysokiej klasy sprzęt AGD
wspólna pralnia z suszarnią
sala fitness
sala warsztatowa z dużą kuchnią i salonem
czujniki dymu i zalania
bezprzewodowy Internet
bogaty pakiet kanałów TV
wideodomofon
sterowanie ciepłem i światłem
zamki biometryczne na odcisk palca
kawiarnia z piekarnią na terenie obiektu
program animacji (m.in. gimnastyka poranna, bingo, brydż itp.)
grupowe zajęcia sportowe
tereny spacerowe i ogródki działkowe w sąsiedztwie
pomocny personel Villi
Korzyści dla rodziny
Wspólnie z tatą zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do Villi, bo wiedzieliśmy, że będzie tu bezpieczny. To dla mnie najważniejszy argument. Chciał nowego startu, a teraz jest otoczony ludźmi i nie czuje się sam.
Wiem, że mama jest zaopiekowana i bezpieczna. O samym obiekcie i personelu mogę wypowiadać się tylko w superlatywach. Mama nie może się nachwalić jak wszyscy są dla niej mili, jak ona dobrze się tu czuje.
Idea powstania tego miejsca jest wspaniała, wręcz idealna dla seniorów. Jestem szczęśliwa, że takie miejsce powstało. Mam spokojną głowę, ponieważ personel bardzo dba o mieszkańców, a dodatkowo są tu różne systemy bezpieczeństwa. Wiem, że jeśli coś się wydarzy, pomoc zostanie wezwana natychmiastowo.
Cieszę się, że mogę odwiedzać tatę kiedy tylko mam czas. Dobrze, że nie ma tu godzin odwiedzin i nadal może żyć swoim życiem, a przy tym jesteśmy w ciągłym kontakcie.
Dla mnie najważniejsze, by mama była szczęśliwa. A ona bardzo chciała mieszkać wśród osób w swoim wieku, by nie siedzieć cały dzień sama, by mieć świadomość, że wokół i to bardzo blisko są ludzie życzliwi i pomocni.
W bloku mój tato żył jak w więzieniu. Tutaj ma zdecydowanie więcej motywacji do aktywnego życia, bo przebywa z ludźmi w swoim wieku. Wiem, że jest mu tu dobrze.
Podczas Świąt wszyscy, nawet z dalszej rodziny pytali co się stało, bo mama wygląda 10 lat młodziej. A to zasługa zamieszkania w Zakątku. W mamę wszedł nowy duch, jest taka szczęśliwa. Ja jestem bardzo wdzięczna za opiekę i to wszystko czego mama tu doświadcza.
Absolutnie nie musiałam przekonywać taty, aby zamieszkał w Zakątku. To była jego inicjatywa. Od początku czuł, że Villa jest właśnie dla niego.
Moja mama w ogóle się tu nie nudzi! Rozmawiamy codziennie i wiem, że każdego dnia coś tu się dzieje. Jest bardzo szczęśliwa, że mogła tu zamieszkać.
Moja mama pierwszy raz, właśnie w villi zaczęła ćwiczyć jogę. Jest zachwycona! Żałuje, że dopiero teraz, bo po serii zajęć czuje się o niebo lepiej i namawia całą rodzinę.
Nie możemy się napatrzeć jak mieszkanie w Zakątku dodało mamie skrzydeł. Nieustannie angażuje się w różne zajęcia, warsztaty. Uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Teraz jestem pewna, że to była dobra decyzja.
wsparcie relokacji
monitoring otoczenia obiektu
przyciski alarmowe w sypialni i łazience
opaska monitorująca z całodobowym podłączeniem do centrum ratownictwa medycznego
system do prostej wideo-komunikacji z rodziną
wsparcie koordynatora obiektu
wspierająca się społeczność mieszkańców
towarzystwo i programy aktywizujące
VILLA ZAKĄTEK – pierwsza Blue Zone w Polsce

Szybko rosnąca liczba seniorów w Polsce powoduje, że Polska stoi przed demograficznym wyzwaniem: w 2050 roku osoby powyżej 60 roku życia będą stanowiły blisko 40% populacji. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa, nasilają się problemy takie jak choroby przewlekłe, samotność i izolacja społeczna, które znacząco wpływają na jakość życia seniorów.

Villa Zakątek wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, inspirując się fenomenem „Blue Zones” – obszarami na świecie, gdzie ludzie żyją wyjątkowo długo i szczęśliwie cieszą się niskimi wskaźnikami chorób przewlekłych, co jest wynikiem ich stylu życia, mocnych, wspierających więzi społecznych oraz aktywności.

Villa Zakątek aspiruje do stworzenia pierwszej polskiej „Blue Zone”, oferując seniorom nie tylko nowoczesne, samodzielne mieszkania, ale również środowisko sprzyjające aktywności fizycznej i integracji społecznej. Jest to miejsce, gdzie seniorzy mogą żyć niezależnie, ciesząc się jednocześnie bezpieczeństwem, opieką i możliwościami integracji z innymi mieszkańcami.

Villa Zakątek to krok w kierunku przyszłości, gdzie każdy senior ma szansę na aktywne, pełne radości i długie życie w harmonii ze sobą i otaczającą go społecznością.

Wsparcie w relokacji

Senior, przeprowadzając się do Villi Zakątek, może uzyskać dodatkowy dochód z wynajmu lub sprzedaży nieruchomości.
Ta kwota może być wykorzystana na dodatkowe wydatki osobiste, oszczędności lub inwestycje, zapewniając seniorowi komfort finansowy i spokój ducha. Ponadto, relokacja do Villi Zakątek pozwala seniorowi cieszyć się wysoką jakością życia, bez obciążenia związanego z utrzymaniem większej nieruchomości, co jest szczególnie korzystne dla osób starszych, które chcą skupić się na zdrowiu, relacjach społecznych i osobistym rozwoju.

Dodatkową korzyść stanowi fakt, że apartamenty w Villi Zakątek są w pełni umeblowane i wyposażone w sprzęt AGD, dlatego seniorzy nie muszą martwić się o meble i sprzęt jeśli zdecydują się na wynajęcie swojego mieszkania i przeprowadzkę. Dodatkowo mieszkanie w Villi zwalnia seniorów od obaw związanych z opłatami za media, Internet czy telewizję, które są już wliczone w cenę apartamentu. Nie muszą również przejmować się bieżącymi naprawami czy konserwacją, ponieważ nasza oferta obejmuje nadzór konserwatorski nad apartamentami. Jako usługę dodatkową można zamówić sprzątanie, wymianę pościeli i wsparcie asystenta. Nad komfortem i bezpieczeństwem czuwają nowoczesne technologie i systemy.

Przykładowa analiza finansowa
 • średnia wysokość emerytury +2500 zł
 • senior posiada mieszkanie 50m2
 • średnie opłaty za czynsz i media – 1200 zł

Zostaje na życie 1300 zł

 • średnia wysokość emerytury +2500 zł
 • dochód z najmu mieszkania +2500 zł
 • koszt zakwaterowania w Villi Zakątek – 2100 zł

Zostaje na życie 2900 zł

5000 zł
całkowity potencjalny dochód
2100 zł
miesięczny koszt zakwaterowania w Villi
2900 zł
miesięczna kwota do dyspozycji dla seniora

Wsparcie relokacji do Villi Zakątek zapewnia biuro nieruchomości Go Estate które zadba o organizację najmu lub sprzedaży Państwa nieruchomości.

Oferta relokacji może obejmować:

 • analizę i wycenę Państwa dotychczasowej nieruchomości
 • profesjonalne przygotowanie do sprzedaży lub najmu (home staging i sesja zdjęciowa)
 • aktywną promocję oferty na portalach branżowych
 • organizację przeprowadzki (transport osobistych rzeczy do Villi Zakątek)
 • wsparcie w znalezieniu wiarygodnych najemców

Naszym celem jest zapewnienie spokojnej i bezproblemowej relokacji oraz ułatwienie Państwu komfortowego przejścia do nowego etapu życia w naszym obiekcie.

Supported by a Grant from the people of Norway
MSCG Sp. z o.o. realizuje projekt pt. „Wdrożenie usługi Independent Living wykorzystującej innowacyjne technologie wspierające jakość życia osób starszych” finansowany w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014–2021, Działanie 19.1: Nowe Produkty i Inwestycje, Poddziałanie 19.1.3: Technologie poprawiające jakość życia — Welfare and health technologies.